Solar Bahçe Lambası

 
Model No.
ASL-1040 (40 cm)
ASL-1080 (80 cm)
LED'li
 
Güneş enerjisi ile çalışan bahçe lambası, gün ışığından aldığı enerjiyi, üzerinde bulunan solar modül sayesinde elektrik enerjisine dönüştürerek, içerisinde bulunan aküye depo eder. Elektronik kontrolü sayesinde, hiçbir dış müdahaleye gerek duymadan, hava karardığında otomatik olarak lamba yanmaya başlar. Tüm gece boyunca hava tekrar aydınlanıp enerji üretimine başlayana kadar aydınlatma yapmaya devam eder.
 
Oteller, parklar, bahçeler, plajlar, turistik tesisler, özel alanlar ve aydınlatma ihtiyacı olabilecek her alanda güvenle kullanılabilir.
 

ÇALIŞMA 
Güneş enerjisi ile çalışan bahçe lambaları, elektrik ihtiyacını kendi temin ettiği için herhangi altyapı kurulumuna ihtiyaç duymaz ve istenilen her alanda kullanılmaya ve montaja uygun tasarlanmıştır. Güneşten aldığı 8 saatlik şarj ile 20 saat boyunca sorunsuz aydınlatma yapabilmektedir. Bu nedenle, şebeke enerjisine bağmlı olmadan, hiçbir kesinti yaşamadan, sürekli aydınlatma yapabilmektedir. AY-SOLAR® markası ile üretilen bahçe aydınlatma ürünleri her tür alanda çalışmaya garantilidir.

AYDINLATMA
Aydınlatma LED teknolojisi ile yapılmaktadır. Kullanılan LEDlerin 100.000 saat ömrü olmasından dolayı herhangi bir aydınlatma malzemesi değişimi gerektirmemektedir. Kullanılan Ultra Mega Bright LED’ler sayesinde yüksek, parlak ve temiz ışık rengi ile aydınlatma yapılır.

 

TASARIM
LED’lerin verdiği ışıkların doğru açı ve şiddetle 360 derece tüm çevresine homojen aydınlatma yapabilmesi için tasarlanan dış camı, şeffaf solid polikarbon malzemeden, kırılmaz, solmaz ve yüksek ışık geçirgenliğine sahip olacak şekilde, kalıpları tamamen AY-SOLAR® markası altında olarak üretilmektedir.

DEPOLAMA
Güneş enerjisi ile çalışan bahçe lambalarının enerji depolama sistemi kuru tip aküler ile yapılmaktadır. Aküler yaklaşık 3-4 yıl çalışma ömrüne sahiptir. Bu süre sonunda lambanız tamamen kullanılmaz durumda olmaz. Sadece içerisinde bulanan akülerin yenileri ile değişiminden sonra tekrar kullanabilmeniz mümkündür.


• Güneş enerjisi ile çalışan bahçe lambalarının dış yüzeyinde kullanılan parçalar ABS plastikten özel kalıplar kullanılarak üretilmiştir. Alt zemin montaj parçaları alüminyumdan özel olarak tasarlanmıştır. Kullanılan tüm malzemeler bahçe gibi sulama yapılan dış alanlarda korozyon problemi yaşanmadan kullanılabilmektedir.
 
 
Teknik Özellikler