Solar T-33
Tehlikeli Viraj İkaz Tabelası

 
Model No.
Solar T-33A (Tekli Ok 60x60cm)
Solar T-33B (Üçlü Ok 60x180cm)
LED'li
 

Güneş enerjisi ile çalışan SOLAR T-33 ikaz lambası, ihtiyacı olan elektrik enerjisini güneşten temin ederek çalışır. Fotovoltaik solar modüller sayesinde elde ettiği elektrik enerjisini, içerisinde bulunan akü sistemine depo eder. Depo edilen elektrik enerjisi ile ihtiyaca göre sadece gece veya 24 saat çalışabilecek şekilde tam otomatik elektronik kontrolü sayesinde kullanılır.

Karayollarında, şehir içi veya şehirler arası karayollarında tehlike arz eden virajlarda kullanılan güneş enerjisi ile çalışan SOLAR T-33 trafik ikaz lambası ile sürücüler viraja gelmeden önce ikaz edilerek can güvenliği yüksek ölçüde sağlanmış olur.

SOLAR T-33 ikaz lambasının ikaz eden yüzeyinde ışıklı ikaz olduğu gibi aynı zamanda reflektör malzeme de kullanılmıştır. Işıklı ikaz vermesi dışında, gece karanlığında otomobillerin farlarından gelen ışığı yüksek ölçüde yansıtan yüksek performans prizmatik reflektör malzeme kullanılan SOLAR T-33 ikaz lambası, herhangi bir teknik arıza olması durumunda ikaz görevini yapmaya devam ederek can güvenliğini sağlar.

SOLAR T-33 ikaz lambasının ışıklı ikaz sisteminde LED teknolojisi kullanılmıştır. Işıklı ikaz sisteminde kullanılan Ultra Mega Bright 10mm çapındaki, yüksek ışık verme gücüne sahip geniş açılı LED'ler, sürücüleri viraja gelmeden önce, yanıp sönen ışığı ile ikaz eder.

 
• Su ve korozyona karşı özel AR-GE çalışmaları yapılan ve AY-SOLAR® markası ile üretilen SOLAR T-33 ikaz lambası her koşul ve ortamda can güvenliğini sağlamaktadır.
 
Karayolu virajlarındaki sağa veya sola dönüş farklılıklarından dolayı iki yönlü kullanılabilecek şekilde üretilir. (1) 
   
SOLAR T-33 ikaz lambası, her karayolunda kolaylıkla montaj yapılabilmesi için standart OMEGA direk bağlantılarına uyumlu ölçülerde ve standartlarda tasarlanmıştır. (2)
   
Üzerinde bulunan iki kontrol düğmesi açma/kapama ve gece/gündüz kontrolünü yapabilmektedir.(3) Böylece sadece gece çalışması dışında istenirse 24 saat sürekli çalışabilecek şekilde, teknik bir değişikliğe ihtiyaç duymadan kolaylıkla kullanılabilmektedir.
 


Teknik Özellikler