Solar Uçak İkaz Lambası

 
Model No. Solar-UI-100
LED'li
 
Güneş enerjisi ile çalışan uçak ikaz lambası, yüksek yapıların, çevrelerinden geçebilecek uçak veya helikopter tarafından görünmesini sağlayan ikaz lambasıdır.

AY-SOLAR® uçak ikaz lambası için özel üretilen solar modül sayesinde gündüz güneşten aldığı enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürerek içerisinde bulunan akü sistemine depo eder. Gece karanlığında hiçbir müdahaleye ihtiyaç duymadan elektronik kontrolü sayesinde otomatik olarak ikaz vermeye başlar.
 

Uçak ve helikopterleri ikaz etmek için kullanılan yükseklik ikaz lambasının elektrik enerjisini üreten solar modül, halikopterin, lambayı üst kısımdan görebilmesi ve ışığın kesilmemesi için lambanın yan kısmında olacak şekilde tasarlanmıştır. 360 derece çevresinde ve tepe kısmında bulunan LED'ler ile her yöne ikaz verebilmesi, görsel güvenliği maksimum düzeyde sağlamaktadır.

Sinyal ışığı en iyi verimde ışık sağlayabilmesi için özel tasarlanan lamba sistemi, Ultra Mega Bright yüksek ışık gücüne sahip LED'ler ile yapılmaktadır. 360° açı ile dizilen ve tüm çevresine ikaz verebilen ışık şiddeti 3 mil düz alandan rahatlıkla fark edilebilmektedir.

 

Dış yüzeyi AY-SOLAR® markası ile enjeksiyon kalıp özel ABS plastikten üretilmiştir. Yüksek ışık geçirgenliğine sahip, kırılmaz ve solmaz solid polikarbon dış camı, ışığın homojen yayılmasını sağlayarak daha güçlü ikaz ışığı sağlamaktadır.

Yüksek ışık gücüne sahip Ultra Mega Bright LED'lerin 100.000 saat ömrü olmasından dolayı, ışık sisteminde herhangi bir değişiklik veya yenileme yapmak gerekmemektedir.

Güneş enerjisinden aldığı enerjiyi depolayan sistemi kuru tip aküler ile yapılmaktadır. 3-4 yıl çalışma ömrüne sahip olan akülerin değişiminden sonra lambanızı uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.


• Yüksek gerilim direklerinde, yüksek bina tepelerinde, bayrak direklerinde, kulelerde, TV-Radyo verici direklerinde kolaylıkla kullanılabilmektedir.
 
Teknik Özellikler